Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Horúcim trendom v interiéri je smaragdová sedačka, ako ju zladiť s inými farbami?

Výrazné farby sedačiek sú v poslednej dobe veľmi populárnym doplnkom do bytov. Horúcim trendom sa stali smaragdové sedačky. Na internete a v odborných časopisoch nájdete rôzne tipy, ako takúto výraznú sedačku zladiť s jej okolím. Chcete doma vytvoriť príjemný priestor pre rodinné alebo spoločenské stretnutia, ktorý bude pôsobiť pokojne? Smaragdová farba bude skvelá voľba. Ak ste teda aspoň trochu odvážni, a nedesí vás skutočnosť, že by sa práve takýto odtieň sedačky nachádzal vo vašej obývačke, prečítajte si náš článok. Môžeme vám sľúbiť, že do vášho domova týmto výberom sedacej súpravy prinesiete nový život.

Aké doplnky a farby sa hodia k smaragdovej sedačke?

Zelená farba má mnoho odtieňov. Tieto odtiene farieb napríklad rohových sedacích súprav pôsobia na človeka upokojujúco, pomáhajú očiam odpočinúť si, a dodávajú unavenému organizmu novú energiu. Medzi tieto odtiene patrí aj smaragdová. Dajte si ale pozor, nech to s touto výraznou farbou nepreženiete, aby naopak nepôsobila rušivo.

Kontrast s prírodnými farbami

V našich domovoch sa čoraz častejšie farby interiéru podobajú farbám, ktoré sú použité v záhradách a na terasách. Sú to napríklad prírodné tóny farieb a rôzne odtiene zelenej. Často vidíme steny namaľované olivovou farbou a podlahy doplnené o jutové koberce. 

Ak máte napríklad veľký priestor s množstvom prírodných farieb, ako je holá tehla, kameň alebo terazzová dlažba, tak smaragdová sedačka v tvare U dodá priestoru jemnosť a ľahkosť. Sedačka bude pôsobiť ako stredový bod v miestnosti. Teplo do interiéru môžete dodať pridaním oranžových vankúšov. Nezabúdajte ani na dostatok zelene, aby sa v miestnosti zvýraznili zelené tóny a prečistil sa vzduch.

smaragdova sedacka

Kontrast s výraznými farbami doplnkov

Smaragdovú zelenú obľubujú dizajnéri pre svoju všestrannosť a schopnosť doplniť ju o množstvo farieb, vzorov a dekorácií. Nemusíte sa vôbec báť sedačku doplniť o ostrú oranžovú, žltú alebo sýto čerešňovú farbu. Jasné lampy a hravé doplnky plné farieb vám tak zlepšia náladu. Na steny sa pri takomto type kombinovania odporúča biela farba. Biela farba je totiž elegantná a váš priestor opticky zväčší.

 

krasna smaragdova sedacka

Minimalizmus v priestore - menej doplnkov a farieb

Spoločnou črtou novodobých sedacích súprav je jednoduchý dizajn a čisté línie. Najčastejším materiálom sa stáva jednoliate čalúnenie bez vzorov či obrazcov. Minimalizmus je známy pre svoju nenáročnosť a trvácnosť. Cieľom tohto moderného dizajnu je odstrániť ozdoby a množstvo nepotrebných doplnkov. V miestnosti sa tak zvýrazní priestor a použité materiály. Minimalisticky zariadený interiér je charakteristický jednoduchými líniami, bez stôp neporiadku.

moderna smaragdova sedacka

Náš e-shop ponúka širokú škálu poťahových farieb a materiálov. Svoju smaragdovú sedačku si môžete vybrať v rôznom tvare a v rôznej veľkosti.

Ďalšie trendové farby sedačiek pre rok 2022

Ak ste sa po prečítaní tohto článku rozhodli, že pre vás smaragdová farba sedačky nebude to pravé, máme pre vás krátky zoznam ďalších trendových farieb pre rok 2022, z ktorých si určite vyberiete:

Sivá: táto farba sa dokonale hodí ku každému štýlu vašej obývačky. Vyváži každý kontrast doplnkov a zjednotí tak celý priestor.

Béžová: neutrálna vlastnosť tejto farby vám z domova spraví príjemné a teplé miesto, pre čas strávený s vašimi najbližšími.

Biela: táto klasická farba nikdy nevyjde z módy. Nie je ťažké ju kombinovať s inými farbami. Je tiež ideálna pre formálne prostredie.

Svetlo-modrá: do miestnosti vnesie sviežosť a jemný chlad. Chladivý charakter pomáha s rovnováhou v tele a vyjadrovaním. Mnohokrát navodzuje pocit uvoľnenia a pokoja. Prečítajte si pár tipov, ako modrú sedačku zladiť s ostatným nábytkom.

Námornícka modrá: je spájaná s farbou hlbokého a nekončiaceho oceánu. Gréci veria, že táto farba odháňa zlých ľudí. Tí, ktorí veria tejto gréckej povere dokonca nosia modrý náhrdelník alebo náramok.

Fialová: podporuje kreativitu, tým že prebúdza naše zmysli. Fialová farba sa nesie s charakteristikou vytvárania harmonickej rovnováhy vedomia.

Žltá horčicová: táto farba zaručene do miestnosti prinesie teplo a naplní ju energiou. Mnohí ľudia majú túto výstrednú farbu radi, no pre iných je zase príliš nezvyčajná a odvážna. Na našom blogu si môžete prečítať pár informácií o žltej sedačke.

Bordová: bordová farba určite zaujme a vaša návšteva z nej nespustí oči. V správnej kombinácii s ostatným nábytkom a doplnkami môže vaša obývačka pôsobiť noblesne.

Hľadáte modernú sedačku?

Vyberte si u nás vašu vysnívanú smaragdovú sedačku.

Naše novinky v ponuke

×