Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Keď nemôže prísť Mohamed k hore, musí prísť hora k Mohamedovi: Dotyk prírody aj u vás doma

V posledných týždňoch trávime oveľa viac času vo svojich bytoch a domoch, skrytí medzi štyrmi betónovými stenami. Bezpečie a zdravie je na prvom mieste. Chýba aj vám príroda, jej farby a pokoj, ktorým dýcha? Ak ste si práve odpovedali áno, presne pre vás máme tri tipy, ako priviesť prírodu k sebe domov do obývačky.

 

1. Sedacia súprava vo farbách prírody

Najlepším spôsobom a zároveň naším prvým tipom ako vytvoriť prostredie pripomínajúce harmóniu prírody je kombinácia farieb, ktoré sa v prírode bežne vyskytujú. Hnedá, béžová, zelená, šedá a tóny modrej, presne to sú ony – farby prírody. Je to ideálna voľba, pokiaľ si aj vy chcete doma vytvoriť ilúziu zelenej trávy, stromov a pôdy s jej rozmanitými hnedými odtieňmi, šedými skalami a modrou oblohou.

Naším tipom je zvoliť si sedačku v jednej z týchto farieb a skombinovať ju s doplnkami v iných prírodných odtieňoch. Netreba sa báť skúšať a kombinovať. Sedacou súpravou v zemitých farbách či jemných odtieňoch modrej a zelenej otvoríte priestor vašej obývačky, oživíte interiér  a zároveň povýšite komfort na úplne iný level.

 

2. Dotyk prírody v obývačke

Nielen farba vašej sedacej súpravy a doplnkov, ale aj materiál vám môže pomôcť navodiť pocit kontaktu s prírodou. Prírodné materiály sú klasikou bez ohľadu na štýl, sezónu alebo súčasné trendy. Môžete siahnuť po sedačke s dreveným rámom a opierkami alebo príjemnom prírodnom materiáli. Pracovať sa dá aj s bytovými doplnkami – ozdobné vankúšiky, prehozy na sedacie súpravy či koberčeky sú dostupné v rôznych prevedeniach a farbách. Fantázii sa medze nekladú.

Dobrou voľbou sú materiály, ako napríklad drevo, prútie, ratan, konope, juta, ale aj koža, vlna, bavlna a ľanová tkanina. S ich pomocou si môžete vytvoriť oázu pokoja s dotykom prírody – a to priamo u vás v obývačke.

 

3. Komfort na sedacej súprave je prvoradý

Posledný, ale rovnako dôležitý je aj náš tretí tip – pohodlie a komfort. Ak chcete mať vo svojej obývačke miesto plné pokoja a harmónie, je potrebné zvoliť správnu sedaciu súpravu, kreslo alebo pohovku. Veľkosť, tvar, prevedenie či hĺbka sedenia sú ďalšími faktormi, ktoré treba pri výbere sedacej súpravy zvážiť. Ideálne tak, aby si svoj pohodlný kútik na sedačke našiel každý člen domácnosti.

 

Zelená bodka na záver

Čo by bola príroda bez rastliniek, však? Ak ste už začali premýšľať nad farebnými kombináciami, vzormi a materiálmi pre vašu novú obývačku a v mysli dolaďujete každučký detail, určite nezabudnite aj na nejakú tú rastlinku. Okrem toho, že rastlinky pôsobia veľmi upokojujúco, dokážu prevoňať miestnosť a dodajú vášmu kúsku domácej prírody zelenú bodku na záver.

Či už túžite po zmene, rozmýšľate nad „prerábkou z dlhej chvíle“, alebo chcete mať doma svoju vlastnú oázu plnú harmónie, veríme, že vám naše tri tipy pomôžu vniesť dotyk prírody aj k vám domov.

 

Zdroj titulnej foto: pinterest.com

Naše novinky v ponuke

×