Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

4 veci, na ktoré by ste mali myslieť pri výbere novej sedačky

Sedačka je najpoužívanejším kusom nábytku v domácnosti. S výberom sa preto neponáhľajte, no poriadne ho zvážte. Prezradíme vám, čo všetko si treba pred kúpou rozmyslieť, aby ste skutočne vybrali tú pravú.

1. Odmerajte si rozmery sedačky

Ako zistiť rozmer sedačky, ktorá vám do bytu skutočne „zapasuje“? Aby ste si dokázali lepšie predstaviť, koľko miesta bude v izbe zaberať, vyskúšajte jednoduchý trik: na zem rozložte kartóny do tvaru a veľkosti novej sedačky. Uvidíte tak, či vám v izbe ostane priestor aj na iný nábytok, alebo naopak, či izba nebude príliš prázdna. Myslite teda na to, že veľkosť vašej novej sedačky musí predovšetkým zodpovedať rozmerom izby, v ktorej bude umiestnená. Využiť však môžete aj niekoľko optických trikov. Ak máte malú izbu, vyberte si sedačku s vysokými viditeľnými nožičkami. Tým priestor opticky zväčšíte. To isté platí aj pri gaučoch s nízkymi a úzkymi ramenami (bočnými opierkami). Vďaka týmto dizajnovým trikom bude izba vyzerať oveľa priestrannejšia. Viac o umiestňovaní sedačiek do malých priestorov si môžete prečítať aj v našom staršom článku tu.

2. Dopredu si stanovte rozpočet

Na ako dlho sedačku kupujete? To je prvá otázka, ktorú by ste si mali pri stanovovaní rozpočtu zodpovedať. Do úvahy zoberte aj budúce udalosti ako napríklad sťahovanie či rekonštrukciu bytu. Čím viac totiž budete so sedačkou manipulovať, tým skôr sa môže poškodiť. Ak sa však už nechystáte sťahovať a hľadáte skutočne dlhodobé riešenie, vyššia investícia sa vám určite vráti v podobe trvácnosti a kvality sedačky.

3. Rozhodnete sa pre dizajn alebo komfort na sedačke?

Sedačka je vo väčšine domácností najpoužívanejším kusom nábytku. Mala by byť predovšetkým pohodlná a kvalitná. Čo však robiť v prípade, že ste si vyhliadli nádhernú dizajnovú sedačku, no nespĺňa tak dôležité kritérium pohodlnosti? Ujasnite si, aký bude hlavný účel sedačky. Bude mať predovšetkým dekoračný charakter? Tak potom vám tvrdšie sedenie nebude vadiť. Ak však budete chcieť na sedačke každý večer leňošiť, komfort by mal byť vašou prioritou. Najideálnejší je prienik dizajnu a pohodlia, a teda zlatá stredná cesta.

4. Nezabudnite na typ poťahového materiálu sedacej súpravy

Nachádzate na sedačke často chlpy od domácich miláčikov? Alebo škvrny od jedla po deťoch? Potom by ste určite mali vybrať taký poťahový materiál, ktorý sa vám bude najľahšie čistiť. Maličkou pomocou pri rozhodovaní vám môže byť aj náš starší článok, kde sme vám priblížili, ktorý poťahový materiál sa najľahšie čistí. Článok nájdete tu. Pri výbere vzoru buďte ešte rozvážnejšia. My ženy sme totiž rozmarné. Raz sa nám páči to, inokedy niečo iné. Veľmi dobre teda porozmýšľajte, či sa vám bude daný vzor páčiť aj o pár rokov a či je jeho farba skutočne podľa vašich predstáv. Prečalúnenie sedačky totiž rozhodne nie je jednoduchá, no hlavne ani lacná záležitosť.

Naše novinky v ponuke

×