Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Vzorovaná sedačka do obývačky: Ako ju zladiť vkusne a elegantne?

V našom nedávnom článku sme vás ukázali niekoľko inšpirácii do obývačky s farebnými sedačkami. Dnes vám prinášame ešte o niečo odvážnejšie dizajny – vzorované sedačky. Ako teda zladiť vzorovanú poťahovú látku tak, aby vo vašej obývačke pôsobila vkusne a elegantne? Čítajte ďalej.

 

V jednoduchosti je krása

Vzorovaná sedačka vôbec nemusí byť výrazná. Záleží totiž len na vás, pre aký vzor sa rozhodnete. Jednou z možností je vybrať taký vzor poťahového materiálu sedačky, ktorý bude takmer vždy pôsobiť vkusne a elegantne.

sedacka so vzorom

Zdroj foto: pinterest.com

Naším horúcim tipom je modrá farba, predovšetkým modrý vzor na bielej sedačke. Takáto kombinácia pripomína grécky dizajn a takmer vždy bude pôsobiť elegantne. V kombinácii s bielo-modrými doplnkami tak máte možnosť vytvoriť nielen ilúziu stredomorského domova, no vďaka účinkom modrej farby si do bytu vnesiete harmóniu a pokoj.

 

Obývačka v Boho štýle

O niečo odvážnejší je Boho štýl. Ten sa stal v poslednom období veľmi obľúbeným aj u nás. Spája etno prvky s hippies štýlom a prejavuje sa predovšetkým v oblasti módy. Ak by ste si však v Boho štýle chceli zariadiť aj obývačku, musíte mať odvahu a fantáziu kombinovať nekombinovateľné.

 

boho sedacka

Zdroj foto: pinterest.com

Nielen v oblasti módy, no aj v interiérovom dizajne je pre Boho štýl typické spájanie rôznych farieb, vzorov a materiálov. Nebojte sa preto trošku zaexperimentovať. Ak si nie ste istá, ako bude váš výsledný experiment vyzerať, dáme vám malú radu. Miesto zmeny poťahového materiálu sedačky vymeňte vankúše, koberec, obrazy či taburetku. Inšpiráciou do vašej obývačky môže byť aj táto fotografia. Sedačka síce nie je vzorovaná, no všetky ostatné bytové doplnky spolu tvoria nádhernú a zároveň vkusnú obývačku v Boho štýle.

 

Veselá obývačka vo farbách

Považujete sa za veľmi veselú osobu a svoju povahu chcete vyjadriť aj zariadením bytu? Tak potom zrejme nehľadáte nič uhladené ani strohé. Nechajte svoju fantáziu pracovať a spájajte v obývačky doplnky a poťahy s rôznymi geometrickými vzormi alebo farbami. Ako to potom bude vyzerať? Inšpiráciu znovu nájdete na obrázku z Pinterestu.

 

vzorovana sedacka

Zdroj foto: pinterest.com

Uvažujete nad redizajnom obývačky?

Farebnosť a vzory nie sú pre každého. Ak však naozaj chcete, aby vaša obývačka ožila vzormi a farbami, položte si ešte poslednú jednoduchú otázku: „Ako sa tu budem cítiť o dva roky?“ Ak bude vaša odpoveď kladná, hurá do prerábky! Ak ste naopak zaváhali, s novým zariadením ešte počkajte a nechajte si to uležať v hlave. Veď predsa nie je nič horšie, ako keď sa s niečím príliš poponáhľate.

 

Naše novinky v ponuke

×