Zákaznícka linka: +421 940 919 656 (Po - Pia: 11:00 - 17:00)

Vyberáme pohovku do detskej izby. Čo všetko musí spĺňať?

Sedačky a pohovky nie sú len obývačkovou záležitosťou. Prakticky poslúžia aj v detskej izbe, a to ako miesto na hranie, oddych či prespávanie kamarátov. Pohovky do detskej izby by však mali spĺňať určité požiadavky a vlastnosti. Prečítajte si preto niekoľko našich rád, ako pri výbere detskej pohovky postupovať. Nad čím všetkým by ste mali porozmýšľať?

 

1. Poťahový materiál pohovky

Životnosť sedačky záleží od viacerých faktorov. Veľmi dôležitým je aj kvalita poťahového materiálu. Keďže deti vôbec nedbajú na to, či sa k látke správajú šetrne, platí to pri nich obzvlášť. Vyplatí sa vám preto investovať do kvalitnejšieho poťahu, ktorý bude pevný, odolný a zaistí dlhšiu životnosť detskej pohovky.

Na detské pohovky je ideálna látka s technológiou AquaClean. Ide o technológiu, ktorá látku chráni pred škvrnami. Mokré škvrny neprepúšťa a pri čistení nevyžaduje žiadne čistiace ani chemické prostriedky. Na čistenie vám postačí iba čistá voda a handrička. Látka s touto technológiou je síce cenovo vyššia, no pri deťoch sa vám táto investícia určite vráti.

 

2. Dizajn a veľkosť

Pri hľadaní pohovky do detskej izby narazíte na množstvo vzorov a veľkostí. Dôležité je preto uvedomiť si, čo má vaše dieťa rado a čo sa mu páči. Okrem toho by ste si mali odpovedať na otázku: „Ako dlho bude pohovka dieťaťu slúžiť?“ Na základe toho sa potom môžete obzerať po vhodnom dizajne.

Ak plánujete, že dieťa bude pohovku využívať len pár rokov, pokojne mu môžete vybrať sedačku menších rozmerov s hravými detskými vzormi. Ak ale chcete, aby mu vydržala čo najdlhšie, stavte radšej na neutrálny dizajn a väčšie rozmery. Pohovka sa vášmu dieťaťu totiž musí páčiť aj o pár rokov, inak vám začne píliť uši, že chce novú.

 

3. Farba sedačky

Decká si nedávajú pozor na to, čo popíšu čiernou fixkou alebo kde im kvapne kečup. V rámci dizajnu a výberu poťahového materiálu preto porozmýšľajte aj nad správnou farbou sedačky. Ak nechcete prísť o nervy, vyberte takú farbu, ktorá aspoň čiastočne zakryje ťažko čistiteľné škvrny. Neodporúčame bledé farby, naopak by sme vybrali skôr tmavé, no zároveň veselé, aby podporili atmosféru detskej izby.

 

4. Úložný priestor pohovky

Úložného priestoru nie je nikdy dosť. Bola by preto škoda, ak by ste do detskej izby umiestnili sedačku, no nevytvorili pritom aspoň kúsok úložného priestoru. Správne vybratá pohovka vám dokáže vyčariť pomerne veľký úložný priestor , ktorý využijete na staré hračky, sezónne oblečenie či dokonca periny pre návštevy.

 

5. Možnosť rozkladania

V detskej izbe môže slúžiť pohovka aj na spanie, prípadne na príležitostné spanie. Ideálne je preto vybrať si rozkladaciu pohovku, ktorú okrem dieťaťa môžu využiť aj jeho kamaráti pri prespávaní, prípadne starí rodičia na dlhšej návšteve. Prezrite si preto napríklad náš výber menších pohoviek, ktoré všetky spomenuté požiadavky splnia nad očakávania. V prípade, že by ste sa chceli o pohovkách viac informovať, prípadne potrebujete poradiť, neváhajte nás kontaktovať.

 

 

Naše novinky v ponuke

×